• Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
  • keliauksuideja
  • +370 37 408830
 
TEZ Tour
 
 
logo SB lizingas
 
 msc
 

logo.ergo

 

msc

 

vzb lietuviskas

 

 

 

 

Slidinėjimas

Austrija

AUSTRIJA Tai senas slidinėjimo tradicijas turinti ir puoselėjanti šalis, populiari tarp slidinėtojų iš viso pasaulio. Dauguma kurortų yra anksčiau buvę nedideli miesteliai, sukūrę slidinėjimo infrastruktūrą, tačiau išlaikę senąją dvasią, vietines tradicijas ir austrišką svetingumą.  Austrijos slidinėjimo kurortai pasižymi ir tuo, kad snieglentininkams skiriamas ne mažesnis dėmesys nei slidininkams. Būtent šioje šalyje vyksta didžiausios snieglenčių varžybos, Insbrukas net vadinamas „Europos snieglenčių sostine". 

Italija

Italijoje veikia apie 350 slidinėjimo centrų, kurių dauguma įsikūrę šalies šiaurėje, Dolomitinėse Alpėse. Italijos slidinėjimo kurortai žiemos sporto entuziastams patrauklūs dėl keleto priežasčių: čia slidinėti yra pigiau, palyginus su Austrija, Prancūzija ar Šveicarija; žymiai daugiau saulėtų dienų, net ir viduržiemį nebūna didelių šalčių; gerai įrengtos slidinėjimo trasos. Apžvelgsime keletą didžiausių ir populiariausių Italijos slidinėjimo kurortų.

Latvija

Dauguma kalnų slidinėjimo mėgėjų lietuvių, kad ir nenoriai, vis tik pripažįsta, kad kaimynai latviai kalnų slidinėjimo centrų pasiūla ir kokybe kur kas labiau pažengę. Latvijoje veikia per 30 slidinėjimo centrų, iš kurių apžvelgiame pagrindinius. 

Lenkija

Dauguma kaimyninės Lenkijos slidinėjimo kurortų įsikūrę šalies pietuose, ties siena su Slovakija. Tačiau ir visai netoli nuo Lietuvos yra lietuvių pamėgtų slidinėjimo centrų.

Lietuva

Norint smagiai paslidinėti, nebūtina planuotis atostogų tolimiausiuose kraštuose. Lietuvoje taip pat yra keletas slidinėjimo trasų, tačiau jei nuspręsite puikiai praleisti laiką ir paslidinėti, prieš vykstant į slidinėjimo centrą pravartu pasiskambinti ir pasiteirauti, kokios slidinėjimo sąlygos, koks privažiavimas ir netgi ar trasa iš viso veikianti. 

Prancūzija

Prancūzijoje priskaičiuojama per 300 slidinėjimo centrų, įsikūrusių ne tik Alpėse, bet ir Pirėnų kalnuose. Prancūzijos kalnų kurortus paprastai renkasi tie, kas vertina kokybę ir įstengia atitinkamai už ją susimokėti. Tačiau yra ir tam tikrų minusų: sezono metu tiek oro uostai, esantys netoli Alpių, tiek keliai neretai būna kimšte užkimšti. Be to, kai kurie didieji Prancūzijos slidinėjimo kurortai toli gražu neturi nedidelio kalnų miestelio auros, o labiau primena įprastus miestus. 

Slovakija

Slovakijos Aukštieji ir Žemieji Tatrai bei juose įsikūrę kalnų slidinėjimo centrai lietuviams pažįstami gana neblogai. Lyginant su Alpių slidinėjimo kurortais, Slovakijoje slidinėjimo atostogos bus kur kas pigesnės, tačiau ir kurortų lygis kiek paprastesnis. O ir sniego tikimybė, priklausomai nuo žiemos, gali būti mažesnė. Kita vertus, Tatrų kalnai yra puikus pasirinkimas pradedantiesiems ir šiek tiek pažengusiems slidininkams. Slovakijoje veikia per 50 slidinėjimo centrų.

Šveicarija

Šveicarija – mėgstama vieta ilsėtis ištisus metus. Ji žinoma kaip šokolado, laikrodžių ir sūrių šalis. Landšafto, architektūros, kalbų ir kultūros įvairumas šalį paverčia nedideliu, bet ypatingu pasauliu. Net du trečdalius šalies teritorijos užima kalnai, kurių dalis padengta amžintaisiais sniegynais ir ledynais. Dauguma aukštesnių nei 4000 m Alpių viršukalnių yra Šveicarijos Peninų dalyje, besiribojančioje su Italija. Čia stūkso ne tik aukščiausia Šveicarijos Monte Rosa (4634 m.) viršukalnė, bet ir visų Alpių simbolis – Matterhorno (4478 m.) kalnas.  

Vokietija

Žymiausi Vokietijos slidinėjimo kurortai Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorfas, Brechtesgadenas yra Šveicarijos bei Austrijos pasienyje. Ilgą laiką jie buvo Prancūzijos, Italijos, Austrijos slidinėjimo kurortų šešėlyje, tačiau sulaukia vis daugiau svečių, ypatingai pradedančiųjų slidininkų, kuriuos traukia nuolaidžios slidinėjimo trasos, daugybė užsiėmimų po dienos, praleistos trasose, draugiški žmonės, pietų Vokietijos žavesys. 
Be abejo, svarbu ir tai, kad Vokietijos kurortai yra lengvai pasiekiami nuosavais automobiliais, iš Miuncheno ar Insbruko oro uostų autobusu, į daugelį kurortų galima atvykti traukiniu.

 

1 2

3

4 5 6

 

info-widget-head

Adresas: Savanorių pr. 213-2, Utenos g. 2, Kaunas
Tel.: +370 37 408830
Mob. +370 659 03555
Fax.: +370 37 408830
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
Įmonės kodas: 302785499
PVM kodas: LT100006899813

 

Mūsų naujienlaiškis: